Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2020, 20:28 Aktualizované dňa 31.10.2020 o 19:48

Volkswagen otestoval vo fabrike už vyše 10-tisíc ľudí, infikovaných je 141

Organizácia akcie takého veľkého rozsahu vo vlastnej réžii bola pre spoločnosť extrémne náročná.

Volkswagen otestoval vo fabrike už vyše 10-tisíc ľudí, infikovaných je 141
Zdroj: TASR/Martin Baumann

V automobilke Volkswagen Slovakia bolo v priebehu štyroch zmien otestovaných viac ako 10 600 osôb. Z nich bolo 141 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Percentuálne tak bolo pozitívne testovaných 1,33 percenta ľudí. 

"Organizácia akcie takého veľkého rozsahu vo vlastnej réžii bola pre spoločnosť extrémne náročná, keďže finálne schválenie úradov sme dostali len v utorok večer (27. 10.)," uviedla hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

​Organizácia si vyžadovala podľa nej mimoriadne nasadenie personálu.

Už v piatok počas rannej zmeny otestovala automobilka viac ako 4-tisíc zamestnancov a našla medzi nimi viac ako 40 infikovaných novým koronavírusom.

V piatok bola v spoločnosti miera pozitivity 1,1 percenta, čiže celkovo počet pozitívne testovaných mierne stúpol. V sobotu začalo na Slovensku celoplošné testovanie obyvateľov. Podľa priebežných výsledkov je koronavírusom infikovaných približne jedno percento populácie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.