Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2020, 10:33

Z Bratislavy sa plánuje od polovice decembra lietať do Hurghady v Egypte

Pravidelné lety leteckej spoločnosti Air Cairo do tejto destinácie sú plánované od 18. decembra tohto roka do 26. marca budúceho roka s frekvenciou raz týždenne, a to každý piatok.

Z Bratislavy sa plánuje od polovice decembra lietať do Hurghady v Egypte
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude lietať do Hurghady v Egypte. Pravidelné lety leteckej spoločnosti Air Cairo do tejto destinácie sú plánované od 18. decembra tohto roka do 26. marca 2021 s frekvenciou raz týždenne, a to každý piatok.

Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Priblížila, že cestujúci do gubernií Južný Sinaj, Červené more, Luxor a Asuán sú oslobodení od poplatkov za vydávanie turistických víz do 30. apríla 2021. Aj pre dovolenkárov v Hurghade tak platí bezvízový vstup do krajiny, ak sa preukážu hotelovým voucherom.

"Od septembra je podmienkou vstupu do Egypta pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich do krajiny povinnosť predložiť negatívny PCR test, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 6 rokov," upozornila Ševčíková.

Test je podľa nej možné absolvovať aj priamo na letisku po prílete do Hurghady a následne zotrvať v karanténe v hoteli do času obdržania negatívneho výsledku testu, ktorý by mal byť známy do 48 hodín.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.