Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2020, 12:14

Jeden z najbohatších Slovákov ovládne ďalšiu nemocnicu, kúpil ju od Kmotríka

Predaj skalickej nemocnice odklepol protimonopolný úrad.

Jeden z najbohatších Slovákov ovládne ďalšiu nemocnicu, kúpil ju od Kmotríka
Zdroj: Archív MF Dnes

Zdravotnícka skupina Agel získa ďalšiu nemocnicu na Slovensku. Protimonopolný úrad povolil slovenskej divízii Agelu ovládnuť nemocnicu v Skalici. Úrad o tom dnes informoval v tlačovej správe. 

Agel podnikateľa Tomáša Chreneka prevádzkuje v Česku a na Slovensku nemocnice, sieť polikliník, lekární, laboratórií, distribučných spoločnosti a ďalšie špecializované zdravotnícke zariadenia.

Chrenek patrí medzi najbohatších Slovákov. Podľa aktuálneho rebríčka Forbesu obsadil šieste miesto. Ekonomický magazín odhaduje výšku jeho majetku spolu s rodinou na 600 miliónov eur. Oproti minulému roku si Chrenekovci pohoršili o 80 miliónov.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica nepatrí u nás k najväčším zdravotníckym zariadeniam. Zdravotnú starostlivosť poskytuje pre viac ako 110-tisíc obyvateľov z niekoľkých regiónov a vlani bolo v nemocnici hospitalizovaných cez 10-tisíc pacientov. Nemocnicu doteraz ovládal podnikateľ Ivan Kmotrík.

Agel pôsobí na Slovensku od roku 2006 prostredníctvom svojej dcérskej firmy Agel SK. Skupina tu prevádzkuje viac ako desiatku nemocníc a ďalšie spoločnosti, ktoré súvisia s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.