Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2020, 18:22 Aktualizované dňa 26.11.2020 o 19:17

Obchod je spečatený. Akcionár ČSOB sa stal vlastníkom OTP Banky Slovensko

KBC Bank N.V. sa po novom stáva materskou spoločnosťou OTP Banky Slovensko.

Obchod je spečatený. Akcionár ČSOB sa stal vlastníkom OTP Banky Slovensko
Zdroj: TASR

Belgická KBC Bank N.V, ktorá na Slovensku pôsobí aj prostredníctvom dcérskej akciovej spoločnosti Československá obchodná banka, sa od štvrtka stáva majoritným 99,44-percentným akcionárom OTP Banky Slovensko.

Informovala o tom hovorkyňa ČSOB Banky Anna Jamborová.

​Spresnila, že skupina získala súhlasné stanoviská zo strany Národnej banky Slovenska, Národnej banky Belgicka, Európskej centrálnej banky aj Protimonopolného úradu, ktoré boli nevyhnutné pre uzatvorenie celej transakcie.

Dohodu o nej uzatvorili KBC Group a maďarská skupina OTP Bank 17. februára 2020.

KBC Bank N.V. sa tak podľa Jamborovej po novom stáva materskou spoločnosťou OTP Banky Slovensko. Zostávajúci, 0,56-percentný podiel, je vo vlastníctve drobných akcionárov.

ČSOB Banka a OTP Banka Slovensko budú podľa hovorkyne na trhu pôsobiť najskôr ako dve sesterské banky, ďalším logickým krokom bude právne a prevádzkové zlúčenie do ČSOB Banky, čím sa posilní súčasná pozícia ČSOB Banky ako trhovej štvorky s 12,6-percentným podielom na trhu.

"Dnešný deň predstavuje pre ČSOB významný míľnik a som rád, že po viac ako desiatich rokoch od akvizície Istrobanky naše rady rozširujeme o desiatky tisíc nových klientov a stovky našich nových kolegov. Zlúčenie s OTP Bankou Slovensko ešte viac posilní náš bankopoistný model a zvýši cross sell potenciál v rámci produktového portfólia všetkých entít ČSOB vrátane poistenia, lízingu alebo fondov. Aj touto cestou chcem privítať medzi nami všetkých klientov a zamestnancov OTP Banky Slovensko, ktorú naďalej povedie jej doterajšia generálna riaditeľka Zita Zemková," uviedol Daniel Kollár, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ČSOB.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.