Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2020, 12:20 Aktualizované dňa 01.12.2020 o 12:47

Nový šéf finančnej správy: Nie každému z vedenia verím, personálne zmeny prídu veľmi skoro

Nový prezident finančnej správy Jiří Žežulka za dva hlavné ciele označil zlepšenie výberu daní a zlepšenie povesti finančnej správy.

Nový šéf finančnej správy: Nie každému z vedenia verím, personálne zmeny prídu veľmi skoro
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) dnes uviedol do funkcie nového šéfa finančnej správy ​Jiřího Žežulku.

Ako najvhodnejšieho kandidáta ho vybral Heger potom, čo prebehlo verejné vypočutie s 11 účastníkmi

Daňová medzera

Za prioritu Heger označil zlepšenie medzery výberu DPH na Slovensku. "Slovensko bolo dlhé roky na chvoste EÚ," povedal. Daňová medzera u nás bola na úrovni 16,6 percenta, pričom priemer Európskej únie je 10 percent. 

​Dosiahnuť priemer EÚ si Heger stanovil za cieľ do konca volebného obdobia. 

Prídu personálne zmeny

Nový prezident finančnej správy Jiří Žežulka priority vidí v dvoch oblastiach: zlepšenie výberu daní a zlepšenie povesti finančnej správy.

"Úlohy - primárne zlepšenie efektivity výberu daní. Druhý cieľ, ktorý mám, je zlepšenie povesti finančnej správy. Úlohy to nie sú ľahké, na druhú stranu finančná správa má kvalitných ľudí," povedal Žežulka.

Priznal tiež, že v radoch daniarov nastanú aj personálne zmeny. "Nie každému z vedenia finančnej správy verím a personálne zmeny prídu veľmi skoro," dodal.

Týmto dňom tak z vedenia daniarov odchádza Daniela Klučková, ktorá sa úlohy ujala v júli, kedy nahradila odvolanú Lenku Wittenbergerovú.

Finančná správa sa v septembri dostala do pozornosti médií kvôli tomu, že bývalého šéfa jej kriminálneho úradu Ľudovíta Makóa polícia obvinila z niekoľkých trestných činov vrátane vydierania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.