Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2008, 19:33

Banky chcú vraj pomôcť poisťovateľom cenných papierov

Osem veľkých bánk spojilo svoje sily a rozhodlo sa nájsť spôsob, ako zachrániť spoločnosti MBIA Inc, Ambac Financial Group Inc a iných poisťovaťeľov cenných papierov, ktorých zasiahla svetová úverová kríza.

Informovala o tom televízia CNBC, odvolávajúc sa na zdroj blízky situácii
Celé odvetvie poisťovania cenných papierov v súčasnosti zápasí s rastúcimi stratami a deficitom kapitálu. Tieto hrozby by mohli viesť k zhoršeniu úverového ratingu spoločností ako MBIA a Ambac z najvyššej úrovne "AAA", na nižšiu hodnotu. Od vysokého úverového ratingu pritom závisí celé fungovanie spomínaných spoločností.
Podľa televízie CNBC medzi spomínaných osem bánk patria Barclays, BNP Paribas, Citigroup Inc, Allianz's Dresdner Bank, Royal Bank of Scotland, Société Générale, UBS AG a Wachovia. Televízia ďalej uviedla, že ako poradcu si vybrali investičnú banku Greenhill & Co. Uviedol to nemenovaný zdroj.
Zástupcovia Citigroup a UBS sa k správe odmietli vyjadriť, kým od ostatných šiestich bánk sa nepodarilo získať komentár.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.