Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2020, 10:39

Apple chce viac smartfónov. Produkciu navýši takmer o tretinu

Predbežný celoročný výhľad naznačuje, že firma plánuje v budúcom roku vyrobiť až 230 miliónov telefónov.

Apple chce viac smartfónov. Produkciu navýši takmer o tretinu
Zdroj: Reuters

Americká technologická spoločnosť Apple sa chystá v prvej polovici budúceho roka vyrobiť približne 95 až 96 miliónov inteligentných telefónov iPhone.

To predstavuje medziročný nárast skoro o 30 percent. S odvolaním sa na informované zdroje to dnes napísal japonský denník Nikkei.

Apple podľa zdrojov požiadal o produkciu iPhonov svojich dodávateľov, však dosiahnutie plánovaného objemu výroby by mohol ohroziť nedostatok dielov.

Plán bude navyše pravidelne upravovaný, aby sa zohľadnili prípadné zmeny v spotrebiteľskom dopyte, uviedla agentúra Reuters.

Predbežný celoročný výhľad, ktorý Apple predstavil dodávateľom, naznačuje, že firma plánuje v budúcom roku vyrobiť až 230 miliónov telefónov iPhone, píše sa v správe Nikkei.

Apple v októbri predstavil novú generáciu svojich smart telefónov iPhone. Všetky prístroje z novej rady iPhone 12 dokážu využívať mobilné siete piatej generácie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.