Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2021, 12:45

Budaj bude rokovať s Hegerom o rozdelení zdrojov z plánu obnovy

Eduard Heger podľa ministra životného prostredia vníma oprávnenosť týchto aj ďalších "zelených požiadaviek".

Budaj bude rokovať s Hegerom o rozdelení zdrojov z plánu obnovy
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Šéf envirorezortu Ján Budaj a minister financií Eduard Heger (obaja OĽANO) budú rokovať o rozdelení zdrojov plánu obnovy a odolnosti Slovenska. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. Prvé stretnutie bude v pondelok, priblížil Budaj na sociálnej sieti.

"Minister Budaj sa obrátil na koordinátora programu plán obnovy a odolnosti, ministra Eduarda Hegera, aby začali rokovania o rozšírení financovania z tohto programu smerom k ochrane biodiverzity, obnoviteľných a alternatívnych zdrojov energie a ochrane vody a krajiny pred vysychaním," uviedol odbor komunikácie.

​Heger podľa ministra životného prostredia vníma oprávnenosť týchto aj ďalších "zelených požiadaviek". "Som presvedčený, že plán obnovy a odolnosti nebude iba šancou na zníženie emisií v energetike a priemysle, ale aj šancou pre zelenšie a zdravšie Slovensko," poznamenal.

Doplniť plán obnovy a odolnosti SR žiadajú aj mimovládne organizácie. Chcú opatrenia súvisiace s adaptáciou krajiny na zmenu klímy, podporou biodiverzity, udržateľnou energetikou a so zlepšením podmienok pre cyklodopravu. MŽP ocenilo ich záujem.

Ministerstvo financií vníma znepokojenie a výzvu na doplnenie priority "Zelené Slovensko" o opatrenia súvisiace so životným prostredím. Plán obnovy bude striktne dodržiavať kritériá stanovené Európskou komisiou, a teda nasmeruje 37 percent celkovej alokácie do zelenej transformácie, deklaroval rezort.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.