Sledujte nás na Instagrame
@hospodarske_novinySpoločnosť má podlžnosti voči veriteľom. Nedokáže splácať záväzky voči štátu. Nezvláda platiť mzdy zamestnancom. Počas uplynulých rokov podnik s takýmito ťažkosťami neváhal zavesiť svoj biznis na klinec a poslať sa napríklad do konkurzu. Pandémia to však zmenila.
Od mája minulého roka sa mohli firmy uchádzať o dočasnú ochranu. Ak im ju súd udelil, získali čas. Na opätovný reštart cash-flow, postupné vyrovnávanie dlhov aj na ozdravovanie biznisu. Takúto možnosť dostalo dovedna zhruba 400 subjektov, ktoré mali byť v súčasnosti znova schopné podnikať.
Teda, taký bol plán. Realita však kreslí iný scenár. „Vzhľadom na príchod druhej vlny pandémie sa väčšine chránených spoločností nepodarilo naštartovať svoje podnikanie, takže je tu oprávnená obava, že nakoniec skončia tak či tak v úpadku,“ zhodnotil Július Kostolný, podpredseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory.
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.
Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Denný prehľad správ emailom
Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.
Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.