Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2021, 16:07

Sulík predloží na rokovanie vlády odškodňovací zákon

Pomoc pre všetkých podnikateľov by mala byť stanovená jednou legislatívnou normou.

Sulík predloží na rokovanie vlády odškodňovací zákon
Zdroj: TASR

Odškodnenie firiem za štátom nariadené obmedzenia pre pandémiu ochorenia COVID-19 by mohlo byť vyriešené jedným spoločným zákonom.

​Právnu normu, ktorú pripravilo Ministerstvo hospodárstva, však vláda už dvakrát odmietla, no minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) ju chce po dohode v koalícii predložiť znova na najbližšie rokovanie vlády. Sulík to povedal na štvrtkovej Hodine otázok v Národnej rade.

"Ministerstvo pripravilo univerzálny zákon o odškodnení, lebo nie je možné na každú skupinu podnikateľov pripraviť samostatnú schému a samostatný zákon. Tých skupín je totiž príliš veľa," odpovedal Sulík na otázku, prečo ministerstvo nepristúpilo k odškodneniu fitnescentier. Podľa ministra sa na opätovnom predložení zákona vláde dohodli na koaličnej rade.

Pomoc pre všetkých podnikateľov by tak mala byť stanovená jednou legislatívnou normou a následne by sa pre konkrétne skupiny mali určiť konkrétne podmienky odškodnenia. Ako bude zákon riešiť pomoc konkrétne pre fitnescentrá, Sulík nespresnil.

Pripomenul však, že jeho nesúhlasný postoj k zatváraniu týchto prevádzok bol jednou z príčin konfliktu medzi ním a premiérom Igorom Matovičom (OĽANO).

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.