Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2021, 16:35

Nástupca Brhela: Situáciu sme Fínom vysvetlili. Ideme ďalej

Nechcem špekulovať, ako sa bude vyvíjať obvinenie Jozefa Brhela, tvrdí šéf spoločnosti E-group a podnikateľskej skupiny združenej v investičnom fonde ZMJ SICAV Anton Bielik.

Nástupca Brhela: Situáciu sme Fínom vysvetlili. Ideme ďalej
Zdroj: Vestas

Fond ZMJ SICAV je pre väčšinu Slovákov neznámy. V posledných dňoch sa však objavoval hlavne v súvislosti so zadržaním Jozefa Brhela. Ako sa pozeráte na zadržanie jedného z hlavných akcionárov políciou?
Investičný fond ZMJ SICAV bol založený už v roku 2017. Plánovali sme tým posilniť postavenie skupiny na zahraničných trhoch a sústrediť finančný kapitál na väčšie projekty. Keďže Praha je považovaná za finančné centrum strednej a východnej Európy, rozhodli sme sa založiť fond práve tam. Doteraz sme ho prezentovali len smerom k zahraničným investorom a partnerom. Jednotlivé spoločnosti komunikovali samy za seba. Vzhľadom na súčasnú situáciu sme sa však rozhodli zastrešiť všetky aktivity skupiny pod jednu značku, a to ZMJ SICAV. Je to pre nás kľúčové, keďže na Slovensku aj v zahraničí zamestnávame stovky ľudí a naši partneri aj banky musia mať dôveru v naše podnikateľské aktivity. Čo sa týka zadržania Jozefa Brhela, môžem len zopakovať, že sa okamžite vzdal akýchkoľvek výkonných funkcií a obvinenia sa netýkajú žiadnych spoločností patriacich pod ZMJ SICAV. Viac sa k tomu naozaj neviem vyjadriť.

Zasiahne prípadné odsúdenie Jozefa Brhela fond ako taký?
Nechcem a ani nemôžem špekulovať o téme, ako sa bude vyvíjať obvinenie Jozefa Brhela. Môžem však povedať, že súkromné aktivity akcionárov nemajú žiadny vplyv na činnosť fondu ZMJ SICAV. Fond je zapísaný Českou národnou bankou v zozname fondov a podlieha reguláciám stanoveným ČNB. Medzi jeho súčasných akcionárov patria okrem rodiny Brhelovcov aj viacerí ďalší investori.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.