Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2021, 11:37

Patria k najlepším. Bratislavský Volkswagen získal druhýkrát po sebe prestížne ocenenie

Slovenský Volkswagen je opätovne najlepším závodom značky.

Patria k najlepším. Bratislavský Volkswagen získal druhýkrát po sebe prestížne ocenenie
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia získal druhýkrát po sebe ocenenie "Transformer of the Year" za najväčší posun v rámci zvyšovania efektivity spomedzi všetkých výrobných závodov značky Volkswagen dosiahnutý počas minulého roka.

V piatok o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Do roku 2025 majú byť všetky závody koncernu o 30 percent efektívnejšie a bratislavskému závodu sa podľa hovorkyne podarilo naplniť tento cieľ z veľkej časti už vlani.

Téma bola aj súčasťou lokálnej stratégie, ktorá viedla k získaniu výroby nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb. Tento už schválený presun výroby prinesie aj investíciu do výšky 500 miliónov eur.

Bratislavský závod, ktorého kľúčovou oblasťou je výroba vozidiel piatich koncernových značiek, zvíťazil v konkurencii ďalších 15 závodov značky Volkswagen. Vyhodnocovali sa štyri oblasti, a to efektivita, kvalita, ochrana životného prostredia a spokojnosť zamestnancov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.