Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2021, 11:15

Vláda schválila pomoc 3,2 milióna eur pre dve firmy. Vznikne takmer 110 pracovných miest

Hydac Electronic rozšíri výrobu v Tvrdošíne, Nestlé svoj závod v Prievidzi.

Vláda schválila pomoc 3,2 milióna eur pre dve firmy. Vznikne takmer 110 pracovných miest
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vláda na svojom dnešnom rokovaní schválila investičnú pomoc pre dve firmy v celkovej hodnote 3,2 milióna eur. V Tvrdošíne a Prievidzi vznikne dokopy viac ako 100 pracovných miest. Návrhy predložil minister hospodárstva Richard Sulík.

Dva milióny Nemcom

Spoločnosť Hydac Electronic dostane štátny investičný stimul formou úľavy na dani z príjmu vo výške dva milióny eur na rozšírenie výroby v Tvrdošíne. Firma, ktorá je súčasťou nemeckej skupiny Hydac, by mala do konca roka 2025 vytvoriť 68 nových pracovných miest vo výrobe kamerových systémov pre automatizáciu v poľnohospodárstve a výrobe iných elektronických komponentov.

​Hydac na rozšírenie výroby plánuje investovať viac ako 8,3 milióna eur na nákup strojov, prístrojov a zariadení. Firma na tento zámer pôvodne žiadala úľavu na dani z príjmov 2,5 milióna eur, Ministerstvo hospodárstva súhlasilo so stimulom vo výške o pol milióna eur nižším.

Cieľom investičného zámeru je rozšírenie kapacity existujúcej prevádzkarne v priemyselnej výrobe prostredníctvom investícií do automatizácie výroby vysoko špecializovaných elektromagnetických systémov, ventilov a displejov pre priemyselnú výrobu a automobilový priemysel a do novej výroby kamerových systémov pre automatizáciu v poľnohospodárstve.

Prijímateľ je súčasťou skupiny Hydac, ktorá vyrába napríklad hydraulické nádrže, kvapalinové filtre, elektro-hydraulické ovládania, priemyselné ventily, tlakové senzory, magnetické snímače i čerpadlá. Skupina Hydac vznikla v roku 1963 v Nemecku a má viac ako 50 pobočiek v rôznych krajinách. Celosvetovo zamestnáva vyše 9-tisíc pracovníkov

Nestlé dostane 1,2 milióna

Štát poskytne 1,2 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov pre spoločnosť Nestlé Slovensko a jej investičný zámer v Prievidzi.

​Sulíkov rezort v predloženom návrhu vysvetlil, že v rámci svojho investičného zámeru „Rozšírenie závodu Nestlé na výrobu bujónov“ súvisí prijímateľova investícia vo výške minimálne 7 231 969 eur a vytvorenie 39 nových pracovných miest.

Spoločnosť pôvodne žiadala úľavu na dani vo výške 1 807 992 eur. Po zhodnotení žiadosti ministerstvo navrhlo poskytnúť investičnú pomoc v celkovej maximálnej hodnote 1 200 000 eur, čo prijímateľ akceptoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.