Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2021, 17:33 Aktualizované dňa 11.02.2021 o 18:33

Otvorili ďalší úsek na obchvate Bratislavy, pribudlo sedem kilometrov diaľnic

Pre motoristov otvárajú výjazdové vetvy a priamy smer v križovatke Vrakuňa v smere od križovatky Bratislava-Východ.

Otvorili ďalší úsek na obchvate Bratislavy, pribudlo sedem kilometrov diaľnic
Zdroj: Facebook/D4R7

Dnes sa otvoril nový úsek diaľnice D4 Bratislava Vrakuňa- Senecká cesta (Ivanka Západ). Informuje o tom zhotoviteľ D4R7 Construction.

Ide o úsek (vyznačený zelenou farbou) dlhý 7,1 kilometra, ktorý je súčasťou obchvatu Bratislavy.

Zdroj: D4R7

Nový úsek sa začína v mimoúrovňovej križovatke Vrakuňa, kde nadväzuje na diaľnicu D4 v prevádzke Bratislava (juh) – Podunajské Biskupice – Vrakuňa.

"Západne od obce Most pri Bratislave križuje preložku cesty II/572, prechádza mostom ponad rieku Malý Dunaj, obchádza letisko M. R. Štefánika a pokračuje v súbehu so Šúrskym kanálom západne od obce Ivanka pri Dunaji. Úsek končí v mimoúrovňovej križovatke Ivanka pri Dunaji (Senecká cesta)," priblížil zhotoviteľ.

Pre motoristov sa otvárajú výjazdové vetvy a priamy smer v križovatke Vrakuňa v smere od križovatky Bratislava-Východ, vjazdová vetva v križovatke Bratislava-Východ z cesty I/61 v smere od Bratislavy a vetva v smere od Senca, zjazdové vetvy v križovatke Vrakuňa z cesty II/572A. Taktiež priamy smer v križovatke Vrakuňa v smere od križovatky Podunajské Biskupice.

Z diaľničného obchvatu D4 je aktuálne už otvorený približne osemkilometrový úseku Bratislava (juh) – Podunajské Biskupice – Vrakuňa.

Projekt bratislavského nultého obchvatu zahŕňa stavbu 27 kilometrov dlhého diaľničného úseku D4 medzi Jarovcami a Račou a približne 32 kilometrov dlhého úseku rýchlostnej cesty R7 medzi Prievozom a Holicami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.