Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2021, 10:23 Aktualizované dňa 24.02.2021 o 11:05

Slovensko bude mať trvalý kurzarbeit. Vláda schválila Krajniakov návrh

Kurzarbeit má pomôcť zamestnávateľom a zamestnancom na Slovensku v prípade krízy, ako je tá súčasná. 

Vláda schválila tzv. trvalý kurzarbeit, teda zákon o podpore v čase skrátenej práce z dielne rezortu práce. 

Zákon ešte musí prejsť parlamentom. Platiť by mal od začiatku budúceho roka.

"Počas pandémie sme sa presvedčili o tom, že na udržanie pracovných miest je dôležité, či majú zamestnávatelia a veľké zahraničné spoločnosti predvídateľné prostredie," vysvetľoval Krajniak schválenie zákona. 

O návrhu zákona rokovala ešte v pondelok tripartita. Kurzarbeit má pomôcť zamestnávateľom a zamestnancom na Slovensku v prípade krízy, ako je tá súčasná. 

Vychádzali z Prvej pomoci

"Podstatou tohto nástroja má byť poskytovanie právne nárokovej podpory, ktorá bude účelovo jednoznačne určená na vyplácanie náhrady mzdy zamestnanca alebo náhrady platu zamestnanca v čase, keď zamestnávateľ nemôže prideľovať zamestnancom prácu v pôvodne dohodnutom rozsahu a dochádza tak k tzv. 'skrátenej práci'," vysvetlil rezort v predkladacej správe.

Ministerstvo vychádzalo aj zo skúseností s projektom Prvá pomoc. Podpora by mala byť podľa novej legislatívy vyplácaná v čase skrátenej práce od začatia obmedzenia činnosti zamestnávateľa vplyvom vonkajšieho faktora do skončenia obmedzenia činnosti zamestnávateľa.

Podmienky pre prijatie pomoci

Podpora by sa mala poskytovať na zamestnanca, ktorý je v pracovnom alebo v štátnozamestnaneckom pomere a tiež na fyzickú osobu, ktorá je v právnom vzťahu na základe zmluvy o profesionálnom vykonávaní športu.

Zamestnávateľ však bude musieť mať zaplatené poistné na sociálne poistenie a povinné príspevky na starobné dôchodkové sporenie za celé obdobie trvania povinnosti platiť poistné, najmenej 24 mesiacov predtým, ako požiada o podporu.

Zamestnávateľ takisto nesmel porušiť zákaz nelegálneho zamestnávania v období dvoch rokov pred podaním žiadosti o pomoc.

​Podporu teda firma bude môcť dostať na zamestnanca, ktorému nevie prideliť prácu v rozsahu aspoň desať percent ustanoveného týždenného pracovného času – musí ho však zamestnávať už aspoň mesiac, nesmie mu plynúť výpovedná lehota a bude musieť tiež mať vyčerpanú dovolenku za predchádzajúci kalendárny rok.

"Zamestnávateľ si podá žiadosť, o ktorej úrad práce rozhodne do desiatich dní. Výška podpory bude dvojnásobok vymeriavacieho základu," vysvetlil štátny tajomník rezortu práce Boris Ažaltovič s tým, že cieľom je, aby zamestnanec dostal 80 percent mzdy.

Živnostníci mimo kurzarbeit

Živnostníkov táto schéma nerieši, tí budú mať na podobné situácie zvlášť fond. Minister Krajniak to odôvodnil tým, že pri presune pod kurzarbeit by im vzrástli odvody.

"Zhodli sme sa, že v zákone bude stanovená odvolávka, že vždy keď bude aktivovaný kurzarbeit pre zamestnávateľov, bude súčasne spustená schéma pre živnostníkov," povedal Krajniak. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.