Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2021, 07:21

Celoplošné testovanie vyšlo na viac ako 119 miliónov

Celoplošné testovanie sa konalo na jeseň roka 2020.

Celoplošné testovanie vyšlo na viac ako 119 miliónov
Zdroj: Archív HN/Pavol Funtál

Minuloročné celoplošné testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19 stálo štát vyše 119,89 milióna eur, uviedol tlačový odbor Ministerstva financií.

Z celkovej sumy vyčlenili jednotlivým rezortom a inštitúciám viac ako 99 miliónov eur zo všeobecnej pokladničnej správy.

V rámci upraveného limitu rozpočtu boli zabezpečené výdavky v celkovej sume 20,78 milióna eur.

Certifikáty stáli cez pol milióna 

Ministerstvo vnútra dostalo 550 800 eur na tlač medicínskych certifikátov. Ďalších vyše 4,95 milióna eur pre rezort putovalo na odmeny pre policajtov, hasičov, horských záchranárov, občianskych zamestnancov a zamestnancov aparátu ústredného orgánu MV SR v súvislosti s celoštátnym testovaním obyvateľstva.

Na ďalšie výdavky súvisiace s testovaním preplatili ministerstvu vnútra 9 miliónov eur.

Ministerstvu obrany SR pridelili na úhradu výdavkov v súvislosti s prípravou a vykonaním testovania sumu 42,66 milióna eur. Vyše 11,77 milióna eur zaplatili za odmeny pre zamestnancov.

Zistenie ohnísk 

Správa štátnych hmotných rezerv SR dostala z rozpočtu vyše 50,94 milióna eur na zabezpečenie materiálnych zásob.

Celoplošné testovanie sa konalo na jeseň roka 2020. Vláda ním poverila Ozbrojené sily SR. Cieľom operácie Spoločná zodpovednosť bola identifikácia ohnísk nákazy a oddelenie infikovaných od zdravej populácie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.