Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2021, 14:57

SPP prebral od konkurenta sedemtisíc odberných miest

Cenu za odkúpenie zákazníckeho portfólia SPP nezverejnil.

SPP prebral od konkurenta sedemtisíc odberných miest
Zdroj: TASR

Najväčší dodávateľ zemného plynu, štátom kontrolovaná spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel, prevezme od dcérskej firmy českého koncernu ČEZ  zabezpečenie dodávok elektriny a zemného plynu do viac ako 7000 odberných miest.

Cenu za odkúpenie zákazníckeho portfólia SPP nezverejnil. Transakciu už schválil protimonopolný úrad.

"O zmenách boli včas informovaní všetci zákazníci spoločnosti ČEZ Slovensko, dodávatelia, ako aj distribučné spoločnosti. Informáciu o cene za odkúpenie zákazníckeho portfólia spoločnosti ČEZ Slovensko nebudeme zverejňovať. Kúpna cena však zodpovedá bežným trhovým podmienkam," povedal na otázku ČTK hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Hlavnými dodávateľmi plynu a elektriny pre koncových zákazníkov sú niekdajšie monopoly. Napríklad SPP po otvorení trhu s energiami začal ponúkať zákazníkom tiež dodávky elektriny.

ČEZ vlastní firmu ČEZ Slovensko prostredníctvom spoločnosti ČEZ ESCO, ktorá vlani s SPP založila spoločný podnik ESCO Slovensko.

Má pomáhať modernizácii energetiky na Slovensku, zvyšovať energetickú účinnosť a pomáhať s plnením záväzkov súvisiacich s klimatickými zmenami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.