Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2021, 00:00

Holý pre HN priznal, že dal priestor kontroverznému Slávikovi. Považuje to za dôležité

Politici budú garantovať, že si investori nestanovia komerčné nájomné, ktoré si ľudia nebudú môcť dovoliť, uviedol podpredseda vlády Štefan Holý.

1. O POLITIKE

Pred Vianocami ste vy informovali o opatreniach, ktorých súčasťou mali byť aj takzvané bubliny. Aj tie mohli prispieť k súčasnému stavu pandémie. Prečo ste bubliny oznamovali vy, a nie premiér Igor Matovič?
Je to vždy vec dohody. Po vláde sa dohodneme, kto pôjde oznámiť konkrétne opatrenia. Vyberá sa to zvyčajne podľa toho, kto má k tej-ktorej téme bližší vzťah, respektíve k nej vie niečo viac povedať.

Odborníci však tvrdili, že oznamovanie nových opatrení je dôležité. Ani posledné opatrenia vláda neodkomunikovala nejako jasne.
K tomu sa neviem vyjadriť. Ja nemám na starosti komunikačnú stratégiu. Mojou úlohou je pripraviť podklady na vládu, aby boli právne v poriadku, a sčasti pôsobiť pri tvorbe jednotlivých uznesení po legislatívnej stránke.

V súčasnosti sa hovorí o možnosti tvrdého lockdownu, keď by sa zatvorili aj všetky výrobné fabriky. Bolo by takéto opatrenie z hľadiska legislatívy v súlade s Ústavou?
Ochrana života a zdravia má vždy prednosť pred majetkovými právami, takže právne možné to je. Ale strana Sme rodina nie je za tento variant.

Keďže vaša rodina žije v zahraničí, už roky pendlujete medzi Slovenskom a Veľkou Britániou. Stíhate vzhľadom na krátkosť pobytu v jednej aj druhej krajine absolvovať na oboch miestach karanténu alebo máte udelenú nejakú výnimku?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 94% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.