Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2007, 00:00

Lyžovačku plánuje necelá pätina Slovákov

Na lyžovačku v zimnej sezóne 2007/2008 sa chystá necelá pätina Slovákov, čo zodpovedá predpovediam ľudí z minulého roka. Lyžiarske strediská na Slovensku navštívi približne každý šiesty Slovák (16 percent). Za lyžovačkou do zahraničia vycestuje 1,8 percenta obyvateľov Slovenska. Vyplýva to z výsledkov štúdie Lyžovanie 2007/2008, ktorú v októbri uskutočnila spoločnosť TNS SK na vzorke 1 060 respondentov.
Prieskum ďalej potvrdil, že tri pätiny Slovákov vôbec nelyžujú. V porovnaní s celoslovenským priemerom plánujú lyžovačku v lyžiarskych strediskách na Slovensku prevažne respondenti mladších vekových kategórií do 29 rokov, muži, ľudia s vysokoškolským vzdelaním, obyvatelia Žilinského a Košického kraja a ľudia žijúci vo veľkých mestách.
Viac ako desatina respondentov, ktorí plánujú zimnú dovolenku v podobe lyžovačky, považuje za najobľúbenejšie lyžiarske stredisko Donovaly.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.