Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2021, 17:56

Výkonný riaditeľ Swiss Re Slovensko: Koronakríza ukázala hodnotu poistného sektoru

Pandémia poskytla poisťovníctvu príležitosť na podporu spoločností prostredníctvom vyplácania poistných plnení a poradenstva. Na druhej strane zvýraznila niektoré nedostatky, hovorí v rozhovore výkonný riaditeľ Swiss Re Slovensko Nima Motazed.

Výkonný riaditeľ Swiss Re Slovensko: Koronakríza ukázala hodnotu poistného sektoru
Zdroj: Swiss Re

Koronakríza zasiahla celý svet. Aké trendy priniesla poisťovniam či zaisťovniam?

Až 75 percent rizík – od prírodných katastrof a zmeny klímy až po starnúce obyvateľstvo a počítačovú kriminalitu – zostáva nepoistených. Naším cieľom je zmeniť to. Pandémia ovplyvnila odvetvie poisťovníctva vo viacerých oblastiach a je dôležité, ako jednotliví zaisťovatelia a poisťovatelia riešili tieto vplyvy a aj to, ako boli pripravení čeliť šokujúcim situáciám.

Poistenie ako také slúži spoločnosti ako absorpcia šoku. Existuje niekoľko oblastí vplyvu pandémie - značná neistota ohľadom konečných strát, globálna poistná medzera, ktorá sa naďalej zväčšuje, zvyšujúci sa dopyt po poistení so zrýchleným prechodom na digitálne kanály a bezprecedentne nízke úrokové sadzby, ktoré, ako sa očakáva, budú mať dlhšie trvanie. Sme súčasť globálnej spoločnosti a pandémia zasiahla celý svet, nielen vybrané krajiny.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 94% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.