Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2021, 15:21

Doležal mení vedenie železníc, vymenoval nového šéfa ZSSK

Do štvrtka bol generálnym riaditeľom, predsedom a členom predstavenstva ZSSK Filip Hlubocký.

Doležal mení vedenie železníc, vymenoval nového šéfa ZSSK
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) vymenoval nové vedenie Železničnej spoločnosti Slovensko.

Informoval o tom v piatok hovorca ministerstva Ivan Rudolf. Predsedu predstavenstva a riaditeľa Filipa Hlubockého nahradí Roman Koreň.

"Novým predsedom predstavenstva ZSSK sa stal Roman Koreň, ktorý zároveň vykonáva aj kompetencie generálneho riaditeľa národného železničného dopravcu," uviedol hovorca.

Ďalším novým členom predstavenstva spoločnosti sa stal Ján Lukáč. Oboch zvolil minister na základe výsledkov výberového konania.

"Ďakujem doterajšiemu manažmentu ZSSK, ktorý odviedol kvalitnú prácu a pomohol dosiahnuť vyrovnané hospodárenie spoločnosti. Novému vedeniu želám veľa energie do ďalšej práce, ktorej nebude málo," uviedol Doležal.

Do štvrtka (29. 4.) bol generálnym riaditeľom, predsedom a členom predstavenstva ZSSK Filip Hlubocký. Vo funkcii člena predstavenstva k rovnakému dátumu skončil aj Radoslav Štefánek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.