Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2021, 11:06

Brusel schválil veľkú schému pomoci pre cestovný ruch a gastro, podnikatelia budú môcť žiadať o vyšší príspevok

Schému štátnej pomoci prerokuje vláda na svojom najbližšom rokovaní.

Brusel schválil veľkú schému pomoci pre cestovný ruch a gastro, podnikatelia budú môcť žiadať o vyšší príspevok
Zdroj: TASR/Branislav Caban

Európska komisia odobrila návrh Ministerstva dopravy a výstavby na pomoc veľkým podnikom v cestovnom ruchu a schválila schému štátnej pomoci. Informoval o tom rezort dopravy na sociálnej sieti.

"Podnikatelia v gastro sektore a cestovnom ruchu, ktorí prekročia čerpanie pomoci 200-tisíc eur, tak budú môcť požiadať o vyšší finančný príspevok na záchranu svojho podnikania," priblížilo ministerstvo dopravy.

Tzv. veľká schéma vychádza zo schémy pomoci de minimis. Základnou podmienkou na získanie štátnej pomoci zostáva pokles tržieb o 40 percent v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019.

Za rovnaké obdobie je možné požiadať o finančnú pomoc len v rámci jednej schémy, teda buď schémy pomoci de minimis, alebo schémy štátnej pomoci.

"Podnikatelia budú môcť požiadať o finančnú pomoc z veľkej schémy okamžite po navýšení finančného balíka o 37 250 000. Schému štátnej pomoci prerokuje vláda na svojom najbližšom rokovaní," konštatuje rezort dopravy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.