Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2021, 15:03

Dobré správy pre slovenské firmy. Ich tržby sú na úrovni pred pandémiou

Tržby, ktoré zaregistroval systém e-kasa, dosiahli v apríli na Slovensku v priemere 68,7 milióna eur denne.

Tržby podnikateľov na Slovensku v apríli takmer dosiahli úroveň z obdobia pred vypuknutím koronavírusovej krízy. Na základe údajov z elektronickej evidencie tržieb, takzvanej e-kasy, o tom dnes ČTK informovala slovenská Finančná správa.

​Po zlepšení epidemickej situácie začalo Slovensko v apríli uvoľňovať karanténne obmedzenia, ktoré predtým viedli k uzavretiu väčšiny predajní a utlmeniu poskytovania služieb.

Tržby, ktoré zaregistroval systém e-kasa, dosiahli v apríli na Slovensku v priemere 68,7 milióna eur denne.

Vlani pred prepuknutím epidémie Covid-19 evidovala Finančná správa denné tržby podnikateľov na úrovni 70 miliónov eur, tento rok v januári v čase prísnejších opatrení v súvislosti so šírením nákazy potom dosiahli v priemere 46,9 milióna eur.

Tržby musia na Slovensku elektronicky evidovať napríklad maloobchodné predajne, hotely aj reštaurácie, ktorých prevádzka poznamenala karanténne opatrenia.

V druhej polovici apríla Slovensko umožnilo otvoriť všetkým predajniam a obnoviť poskytovanie ubytovacích služieb turistom. Reštaurácie už môžu podávať jedlo a nápoje na terasách, interiéry pohostinných podnikov zostávajú pre návštevníkov uzavreté.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.