Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2021, 10:58 Aktualizované dňa 11.05.2021 o 11:15

Mondi SCP spustilo výrobu na novom stroji, investícia vyšla na 370 miliónov eur

Nový druh kartónu s názvom Kraft Top White už začali dodávať zákazníkom.

Mondi SCP spustilo výrobu na novom stroji, investícia vyšla na 370 miliónov eur
Zdroj: TASR/Romana Buganová

Spoločnosť Mondi SCP spustila v Ružomberku nový stroj na výrobu kartónového papiera. Stroj je súčasťou modernizačného projektu v hodnote 370 miliónov eur, čo je najväčšia investícia firmy za posledné roky. Nový druh kartónu s názvom Kraft Top White už začali dodávať zákazníkom.

​Na tlačovej konferencii o tom v utorok informoval prezident ružomberského celulózovo-papierenského podniku Bernhard Peschek.

Súčasťou niekoľkostomiliónovej investície je rozsiahla modernizácia celulózky, nový automatický sklad pre hotové výrobky, linka a sklad pre zberový papier aj čistiareň odpadových vôd.

"Je to pre náš závod veľký míľnik. Sme vďační, že sme dokázali zvládnuť takú veľkú investíciu aj v čase pandémie COVID-19. V špičke sme mali na stavbe okolo 850 dodávateľov denne. Bezpečnosť je v našej spoločnosti vždy najvyššou prioritou. S podporou akcionárov, vlády a kolegov sme boli schopní uskutočniť tento komplexný projekt bezpečne a efektívne," povedal Peschek.

Predseda predstavenstva Mondi SCP Miloslav Čurilla pripomenul dlhú históriu výroby papiera v Ružomberku. "Dostupnosť surovín ako sú drevo, voda a energie v blízkom okolí, ale aj mnoho miestnych skúsených pracovníkov, mali pozitívny vplyv na rozvoj závodu. Sme hrdí na to, že v tejto tradícii môžeme pokračovať vytvorením 125 nových stálych pracovných miest, ktoré budú mať pozitívny dosah na miestnu komunitu," zdôraznil.

Výrobná kapacita stroja PS19 je 300-tisíc ton kartónového papiera ročne. Od januára tohto roku, kedy ho spustili vo fáze komplexného testovania, sa výroba postupne zvyšuje. Pri plnej kapacite bude stroj schopný spracovať viac ako 200-tisíc ton zberového papiera ročne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.