Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2021, 13:29

Nezamestnanosť opäť narástla, je najvyššia od roku 2017

Prácu si našlo cez 11-tisíc nezamestnaných, čo je viac ako v marci.

Nezamestnanosť opäť narástla, je najvyššia od roku 2017
Zdroj: TASR

Miera nezamestnanosti v apríli mierne vzrástla a z marcových 7,98 percenta vystúpila na osem percent. Zvýšila sa šiesty mesiac po sebe a dosiahla viac ako štvorročné maximum. Vyplýva to z dnešných údajov ústredia práce.

Počet registrovaných nezamestnaných, ktorí by mohli okamžite nastúpiť do práce, v apríli na vzrástol medzimesačne o 666 na takmer 219 300 osôb.

Prácu si našlo cez 11-tisíc nezamestnaných, čo je viac ako v marci a zároveň to znamenalo výrazne lepší výsledok ako pred rokom. Ešte viac ľudí sa však zaregistrovalo do evidencie nezamestnaných.

V apríli začalo Slovensko po predchádzajúcom zlepšení epidemiologickej situácie v súvislosti s uvoľňovať karanténne obmedzenia. Otvoriť už mohli napríklad všetky predajne.

Práve po prepuknutí epidémie choroby covid-19 vlani v marci sa situácia na slovenskom trhu práce začala zhoršovať, na čo štát zareagoval poskytovaním stimulov na udržanie zamestnanosti. Ešte vlani vo februári bola miera nezamestnanosti v krajine tesne nad piatimi percentami.

Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o zamestnanie v apríli  klesla prvýkrát za posledný polrok, ​​a to na 8,55 percenta. Úrady práce evidovali takmer 66 700 voľných pracovných miest, čo bol najvyšší počet v tomto roku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.