Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2007, 16:14

Gazprombank chce posilniť svoje postavenie v sektore, rozšíri sieť pobočiek

Ruská banka Gazprombank, ktorá patrí plynárenskému koncernu Gazprom, chce posilniť svoje postavenie vo finančnom sektore. Nevylučuje ani prevzatia iných bánk.

Do polovice roka 2008 chce banka do vybudovania pobočkovej siete v Rusku "investovať niekoľko desiatok miliónov dolárov," informovala podľa agentúry RIA-Novosti šéfka predstavenstva banky Oľga Kazanskaja. V Rusku sa náklady na jednu pobočku odhadujú na 1 milión USD, v prepočte 24,3 milióna SKK.

Banka chce otvoriť nové filiálky, pokračovala Kazanskaja, predovšetkým v Murmansku, Kaliningrade, Vladivostoku, Chabarovsku a v oblasti južného Sachalinu. Okrem toho plánuje vybudovať sieť pobočiek na pobreží Čierneho mora. Spomína sa najmä Novorossijsk a Anapa.

Kazanskaja nevylúčila, že by banka - ak sa to ukáže ako výhodné - mohla prevziať niektorých svojich konkurentov.

Gazprombank bola založená v roku 1990 a dnes je jednou z 3 najväčších bánk v Rusku. Ku koncu marca 2007 predstavovali jej aktíva 1,09 bilióna rubľov (RUB), v prepočte 1,05 bilióna SKK, vlastný kapitál bol vyčíslený na 88,3 miliardy RUB.

Akcionármi Gazprombank sú dôchodkový fond skupiny Gazprom, Gasfond (50 % plus 1 akcia), samotná energetická spoločnosť Gazprom (41,73 %) a dcérska spoločnosť Gazpromu Novfintech, ktorá vlastní 8,27 % akcií Gazprombank.

Informovala o tom rakúska agentúra APA.
(100 RUB = 96,193 SKK)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.