Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2021, 12:52

Pobočky Poštovej banky prevezme 365.bank, klienti však o služby neprídu

Do produktového portfólia 365.bank pribudnú hypotéka, dlhodobé sporenie na vzdelanie a termínovaný vklad.

Pobočky Poštovej banky prevezme 365.bank, klienti však o služby neprídu
Zdroj: Poštová banka

Skupina Poštovej banky ohlásila ešte na jeseň minulého roka zmeny v rámci svojho portfólia bánk.

Súčasťou týchto zmien je aj prevzatie bankových pobočiek Poštovej banky pod značku 365.bank, ktoré sa začína v júli a potrvá celé leto.

Tá sa tak stane plnoformátovou bankou a bude rozvíjať digitálny kanál spolu s fyzickým. Poštová banka bude pôsobiť na pracoviskách Slovenskej pošty. Informovali o tom predstavitelia bankovej skupiny na utorkovom stretnutí s novinármi.

"Repozicioningom značiek oboch bánk chceme ešte lepšie využiť ich aktuálny potenciál a posunúť ich k novým cieľovým skupinám klientov. Ambíciou Poštovej banky bude preniknúť ešte viac do regiónov ako banka na pošte. Prevzatím jej pobočiek pod značku 365 zároveň predstavíme nový pohľad na fyzické bankovníctvo. V digitále bude 365.bank dizajnovať nové produkty primárne na ich použitie do mobilných zariadení," priblížil šéf oboch bánk Andrej Zaťko.

Proces zmeny pobočiek odštartuje začiatkom júla a bude postupne trvať počas celého leta.

V rámci svojich obchodných miest zavedie banka i digitálne prvky a na pobočkách 365.bank budú môcť obsluhovať svoje doterajšie produkty aj aktuálni klienti Poštovej banky.

Okrem klasických pobočkových transakčných operácií pribudnú do produktového portfólia 365.bank aj hypotéka, dlhodobé sporenie na vzdelanie a termínovaný vklad.

Ambíciou banky je stať sa uhlíkovo neutrálnou bankou. Zmenami prejdú tiež dcérske spoločnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.