Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2007, 00:00

Vážny pripustil predaj časti letiska

Téma privatizácie bratislavského letiska je späť. Minister dopravy Ľubomír Vážny včera pripustil, že jeho stagnáciu vyrieši "vytvorenie spoločného podniku s majoritnou účasťou štátu." Reagoval pri tom na vyjadrenia svojho predchodcu Pavla Prokopoviča, ktorý ho obvinil z pripravovania netransparentnej "tichej privatizácie".

Už raz pochovaná téma privatizácie bratislavského letiska je späť. Minister dopravy Ľubomír Vážny včera pripustil, že jeho stagnáciu môže vyriešiť "vytvorenie spoločného podniku s majoritnou účasťou štátu". Reagoval pri tom na vyjadrenia svojho predchodcu Pavla Prokopoviča, ktorý ho obvinil z pripravovania netransparentnej "tichej privatizácie".
Vážny označil jeho slová za "táraniny", čiastočne však dal za pravdu zákulisným informáciám o kapitálovej spolupráci so súkromným sektorom. Letisko tiež rokuje o úvere, tento rok ho však nechce. "Organizácia v kumulatíve neustále vykazuje zisk. Momentálne letisko nie je odkázané na cudzie peňažné zdroje," uviedla hovorkyňa Zora Kalousková. Nárast počtu prepravných výkonov, ktorý sa v predchádzajúcich dvoch rokoch blížil k 50 percentám, sa v tomto roku takmer zastavil. Podľa Kalouskovej by letisku nepomohol ani investor. So štátnym manažmentom vedelo expandovať napríklad pražské letisko. Podľa jeho bývalého šéfa Martina Kačura má Bratislava nevýhodu: konkurenciu Viedne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.