Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2003, 00:00

Vplyv Slovákov v telekome sa posilní

Nový prezident Slovenských telekomunikácií, Miroslav Majoroš, včera oznámil, že plánuje personálne zmeny v manažmente tejto spoločnosti: "Mám na to dva dôvody -- prvý je potreba rozumieť slovenskému trhu a zákazníkom, druhý je finančný. Nemecký manažér je totiž mnohonásobne drahší ako slovenský," povedal Majoroš. Dodal však, že na niektorých kľúčových pozíciách ostanú nemeckí šéfovia, pretože to vyžaduje ich know-how. V súčasnosti vo firme pracuje 8 800 zamestnancov, z toho 30 zástupcov nemeckého majoritného akcionára.
Nový šéf Telekomu po zhodnotení minulého roka priznal, že spoločnosť robila chyby, ktorým sa chce v budúcnosti vyhnúť. "Myslím si však, že liberalizácia trhu nám zlepší imidž, nebudem už totiž jediný najhorší," povedal Majoroš, ktorý posledné tri roky pôsobil vo funkcii generálneho riaditeľa IBM pre Česko a Slovensko. V IBM pôsobil od roku 1994 na rôznych riadiacich postoch a ako taký podľa svojich slov nechce riadiť telekomunikácie autoritatívne, ale tímovo.
Slovenské telekomunikácie v súčasnosti rokujú v súvislosti s verejnou telefónnou službou o prepojení so štyrmi alternatívnymi operátormi. "Firmy dostali k dispozícii referenčnú ponuku, tak ako to predpisuje zákon," dodal Majoroš. Podľa neho ďalší pripravovaný produkt -- vysokorýchlostné internetové pripojenie ADSL v súčasnosti testujú traja alternatívni poskytovatelia internetu. Ako informoval viceprezident pre komunikáciu Telekomu Ján Kondáš, Asociácia poskytovateľov internetu dostane obchodné podmienky zavedenia ADSL tridsať dní pred komerčným spustením samotnej služby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.