Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2010, 12:21

Polaček: Cílekove vyjadrenia môžu zradikalizovať situáciu

Vyjadrenia námestníka primátora Bratislavy Milana Cíleka považuje Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) za škodlivé a môžu zradikalizovať situáciu v uliciach hlavného mesta.

Vo svojom vyhlásení pre TASR to uviedol člen organizačného výboru UNAS Jaroslav Polaček s tým, že zradikalizovanie situácie si UNAS rozhodne neželá.

Mesto Bratislava vyzvalo UNAS i ministerstvo dopravy na urýchlené ukončenie sporu a viceprimátor Milan Cílek zdôraznil, že Bratislavčania sa nemôžu stať rukojemníkmi sporu medzi UNAS a ministerstvom dopravy. Mesto podľa neho celú situáciu sleduje a zvažuje ďalšie kroky.

"UNAS je vďačná za solidaritu a fakt, že obyvatelia Slovenska vnímajú naše požiadavky ako celospoločenský problém. Teší nás, že občanov zaujíma, koľko bude stáť tovar v obchodoch a benzín na čerpacích staniciach. Ako sme sa už mnohokrát vyjadrili, súhlasíme so zavedením elektronického mýta, ale takého, ako hovoril pán minister - teda mýta spravodlivého," informoval Polaček, pričom vyjadril poďakovanie Bratislavčanom za pochopenie a podporu, ich vyjadrenia v médiách, sociálnych sieťach (facebook), ako aj na internetovej stránke UNAS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.