Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2010, 17:49

Autodopravcov podporujú aj spracovatelia dreva

Požiadavky slovenských autodopravcov súvisiace so zavedením systému elektronického mýta a výšky spotrebnej dane z palív podporuje aj Zväz spracovateľov dreva (ZSD) SR.

Ten združuje podnikateľské subjekty do veľkej miery odkázané na cestnú nákladnú dopravu.

Nový elektronický mýtny systém a finančné požiadavky s ním súvisiace podľa spracovateľov dreva veľmi nepriaznivo ovplyvnia podnikateľské prostredie. Budú mať významný vplyv na rast konečných cien tovarov, teda aj nábytku a výrobkov z dreva.

"Podľa informácií našich najväčších spracovateľov a zároveň prepravcov drevnej suroviny a stavebného reziva sa ich náklady zavedením elektronického mýta zvýšia približne o 0,15 eura na kubický meter (m3) hmoty, čo mesačne predstavuje niekedy 15.000 až 20.000 eur zvýšených nákladov," informoval dnes TASR prezident ZSD SR Igor Patráš.

Spracovatelia dreva preto žiadajú ministra dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ľubomíra Vážneho a všetkých zainteresovaných o rýchle riešenie vzniknutej situácie tak, aby sa nezvýšili prevádzkové náklady prepravcov, čím by došlo k ďalšiemu zhoršeniu podnikateľského prostredia na Slovensku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.