Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2010, 10:35

Dopravcov na vláde prijali. Fico s nimi však nerokoval

Aktualizované 11.20 | Podľa najnovšej informácie sa premiér Fico napokon s Jaroslavom Polačekom nestretol, ale "posadil ho do kancelárie s riaditeľom tlačového odboru Úradu vlády SR Branislavom Ondrušom," informoval UNAS.

Protestujúci kamionisti na Rožňavskej ulici v Bratislave FotoHN/Vladimír Turanský
Premiér Robert Fico podľa pôvodnej informácie neočakávane prijal predstaviteľov novozaloženej Únie autodopravcov Slovenska (UNAS), ktorá zastupuje štrajkujúcich kamionistov.

Osobné doručenie
Stretnutie sa uskutočnilo napriek tomu, že ešte včera Fico niekoľkokrát vyhlásil, že kým štrajkujúci autodopravcovia neskončia na Slovensku so svojimi protestnými akciami, tak s nimi rokovať nebude.

K dnešnému stretnutiu došlo po tom, ako predstaviteľ Únie Jaroslav Polaček tam osobne doručil žiadosť o prijatie. Na požiadavky na prijatie zaslané elektronickou poštou totiž premiér podľa UNASu nereagoval.

Podpora kamionistov
Polačeka prišli pred Úrad vlády podporiť aj kamionisti, ktorí so svojimi vozidlami stoja na Rožnavskej ceste.

"Ak by nás predseda vlády neprijal, tak som si istý, že o 15. hodine skolabuje doprava na Slovensku," povedal ešte pred stretnutím jeden z protestujúcich dopravcov. Tých sa pred Úradom vlády zhromaždilo okolo desať. Podľa ich slov ich nemohlo prísť viac, pretože sa obávajú, že by im medzitým mohli odtiahnuť na Rožňavskej ulici odstavené kamióny.

Informáciu poskytla HN Únia autodopravcov Slovenska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.