Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2011, 00:00

Cenu môžu predražiť aj pokuty za nedodržanie odberu

Jednotková cena nie je to jediné, čo vám určí konečný účet za dodávky plynu. Ešte v nedávnej minulosti boli samozrejmosťou napríklad aj poplatky za príliš nízku, či dokonca vysokú spotrebu v porovnaní s nahláseným odberom. To sa však postupne mení a jednotliví hráči sa v silne konkurenčnom prostredí snažia ponúknuť čo najlepšie podmienky. "Veľkosť portfólia SPP nám umožňuje znášať niektoré riziká aj namiesto zákazníka, napríklad našimi produktmi vieme u zákazníka eliminovať riziko sankcií vyplývajúcich zo zodpovednosti za odchýlku od dohodnutého odberu," vysvetľuje hovorca spoločnosti Ondrej Šebesta.

Podobnú politiku však majú aj malí hráči, ktorí sa snažia získať čo najvyšší podiel na trhu. "Naša spoločnosť neúčtuje žiadne pokuty za nedodržanie dohodnutého objemu dodávky komodity. V prípade, že bude tento objem značne vyšší alebo nižší oproti dohodnutému, požadujeme iba, aby nám zákazník túto skutočnosť oznámil," hovorí Liběna Nová, zastupujúca spoločnosť Lumius.sk.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.