Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2021, 09:50

Kultúrna pamiatka v Bratislave je v poslednej fáze kolaudácie. Penta investuje do celého projektu vyše 400 miliónov eur

Komplexná rekonštrukcia historickej pamiatky si vyžiadala investíciu takmer 12 miliónov eur.

Kultúrna pamiatka v Bratislave je v poslednej fáze kolaudácie. Penta investuje do celého projektu vyše 400 miliónov eur
Zdroj: PENTA

Zrekonštruovaná bývalá Jurkovičova tepláreň v Bratislave, národná kultúrna pamiatka, je v poslednej fáze kolaudácie. Kancelárie i kaviareň pre verejnosť by mali byť sprístupnené v auguste. Uviedla to hovorkyňa spoločnosti Penta Investments Lenka Vargová.

"V prvej polovici júna sa uskutočnilo miestne zisťovanie pre fitouty s úspešným výsledkom, teda bez chýb. Vydanie kolaudačného rozhodnutia stavebným úradom pre fitouty očakávame koncom júla," priblížila Vargová.

Reštauráciu otvoria v septembri

Dokončené a právoplatne skolaudované sú už spoločné priestory, tzv. shell and core. V priebehu augusta by mali byť spustené do prevádzky flexibilné kancelárie BASE, rovnako tak aj kaviareň, ktorá bude sprístupnená pre verejnosť.

Reštaurácia má otvorenie naplánované na september. Súčasťou objektu má byť aj multifunkčná sála či galéria moderného umenia.

Víziou bolo podľa developera vytvorenie inšpiratívneho a rôznorodého pracovného priestoru, ktorý poskytne zázemie pre prepojenie viacerých skupín užívateľov, od korporátnych klientov po startupy či študentov.

"Má všetky predpoklady stať sa komunitným centrom v rámci projektu a veríme, že svojím jedinečným konceptom, ktorý prepojil históriu, moderný industriálny dizajn a nové funkcie, bude veľkým lákadlom pre návštevníkov," podotýka developer.

Viac ako 420 miliónov eur

Rekonštruovaná Jurkovičova tepláreň je súčasťou polyfunkčného komplexu Sky Park s mestským parkom od architektky Zahy Hadid, ktorý vyrastá v bývalej industriálnej zóne medzi ulicami Čulenova, Továrenská a Bottova. Súčasťou projektu sú aj štyri rezidenčné veže a dve kancelárske budovy.

Jeho súčasťou bude aj nový multifunkčný verejný park s rozlohou viac ako 30-tisíc štvorcových metrov. Do celého projektu sa má investovať viac ako 420 miliónov eur.

Komplexná rekonštrukcia historickej pamiatky si vyžiadala investíciu takmer 12 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.