Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2010, 14:26

Siemens sa bude proti Polačkovým vyjadreniam brániť

V prípade, že Jaroslav Polaček (prezident Únie autodopravcov Slovenska) alebo ktokoľvek iný bude pokračovať v šírení klamlivých a poplašných informácií o poruchovosti OBU jednotiek, spoločnosť Siemens bude zvažovať právne kroky na ochranu svojho dobrého mena na Slovensku a v zahraničí. Píše sa v stanovisku, ktoré dnes TASR poskytol generálny riaditeľ spoločnosti Siemens, s.r.o., Vladimír Slezák v súvislosti s vyjadreniami J.Polačka o nefunkčnosti až 20.000 satelitných palubných jednotiek (OBU).

Vyjadrenia dotyčného sa absolútne nezakladajú na pravde a výrazne poškodzujú aj dobré meno spoločnosti Siemens, ktorá je dodávateľom OBU jednotiek. Na základe informácií od odberateľa, spoločnosti SkyToll, a.s., eviduje Siemens k 14. januáru 2010 iba 367 OBU jednotiek reklamovaných z dôvodu technickej nefunkčnosti z celkového registrovaného počtu 98.000 kusov. To predstavuje podiel iba 0,37 %. To znamená, že až 99,63 % registrovaných OBU jednotiek na Slovensku by malo fungovať správne.

Slovenské satelitné palubné jednotky sú postavené na rovnakej platforme ako tie, ktoré spoľahlivo fungujú v nemeckom a švajčiarskom mýtnom systéme. Spoločnosť Siemens ich vyvíjala vyše troch rokov a minulý rok úspešne otestovala na viac ako 300.000 km slovenských ciest. Obsluha OBU jednotiek je podrobne opísaná v priloženom užívateľskom manuáli. Prípadné problémy je potrebné riešiť iba v súčinnosti so zákazníckym centrom spoločnosti SkyToll, píše sa v stanovisku spoločnosti Siemens, s.r.o.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.