Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Detvianski strojári z PPG Group prijímajú späť do práce prvých ľudí, ktorých prepustili pre prudší pokles objednávok. Kým na konci vlaňajška prišlo o prácu 180 ľudí, 20 z nich sa vracia nazad do strojárskeho podniku. Ide prevažne o obrábačov kovov a zváračov. Firma je však opatrná. Táto dvadsiatka agentúrnikov, prijatých na dobu určitú, však budú zatiaľ poslední, ktorí sa do podniku vrátia. Či ich bude viac, bude závisieť od vývoja objednávok. „Vyhliadky našich odberateľov sa vzťahujú na veľmi krátke obdobie budúcnosti. Obyčajne ide o dvoj-, trojmesačný výhľad. Považujem to za súčasný trend všetkých našich odberateľov, a zrejme je to dôsledok neistoty na trhu. Preto očakávame rast výroby, ale len mierny, nie skokový,“ prezradil nám Pavol Šimkovič, generálny riaditeľ PPS Group, ktorá sa zameriava napríklad na výrobu ťažkých oceľových konštrukcií či čiastočnú montáž banských vozidiel, bagrov i stavebných strojov.

PPS Group prepúšťala aj v roku 2008, teda v prvej vlne krízy. Vtedy prepustila 560 ľudí, no viac ako polovicu prijala po čase späť. O tom, či sa bude situácia opakovať aj teraz, je podľa firmy predčasné hovoriť. „Úroveň objednávok sa nedostáva na úroveň najsilnejších mesiacov roka 2012, ale dochádza len k miernemu nárastu a miernemu zlepšeniu situácie,“ uzavrel Šimkovič.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.