Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2010, 13:41

Trenčianska SAD zatiaľ ceny v diaľkovej doprave zvyšovať nebude

Cestovné v autobusoch Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Trenčín, ktoré zabezpečujú diaľkovú a medzinárodnú prepravu, sa zatiaľ v súvislosti so zavedením mýta meniť nebude.

Vyplýva to z informácií, ktoré dnes TASR poskytla hovorkyňa SAD Trenčín Ivana Strelcová. "V januári sa ceny cestovného určite meniť nebudú, musíme si počkať na prvé faktúry za mýto, až potom sa rozhodneme ako ďalej," povedala Strelcová.

Podľa dopravno-prevádzkového riaditeľa SAD Trenčín Ľubomíra Prchlíka predpokladajú, že v súvislosti s mýtnym systémom stúpnu náklady spoločnosti ročne o 250.000 eur.

"V súčasnosti máme jednotkami na mýtny systém vybavených 314 z celkového počtu 353 autobusov. Mýto sa nedotkne autobusov mestskej hromadnej dopravy v Trenčíne, ktoré nejazdia po spoplatnených cestách," dodal Prchlík s tým, že záloha za palubnú jednotku do jedného autobusu bola 50 eur a ďalších 160 eur zaplatila SAD Trenčín za ich inštaláciu.

O výške cestovného v autobusoch prímestskej dopravy v súvislosti so zavedením mýta bude rozhodovať Trenčiansky samosprávny kraj (TSK). Podľa Strelcovej sa TSK rozhodne, či bude zvýšené náklady na úhradu straty vo verejnom záujme hradiť zo svojho rozpočtu, alebo zvýši cestovné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.