Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2021, 09:27 Aktualizované dňa 28.06.2021 o 09:45

Sulík predstavil novú webstránku, má zjednodušiť podporu podnikania

Na stránke sa podľa Sulíka užívateľ dozvie o možnostiach a formách podpory.

Ministerstvo hospodárstva pripravilo webovú stránku vesmirpodpory.sk o verejných podporách podnikania. Informoval o tom v pondelok na brífingu podpredseda vlády a šéf ministerstva Richard Sulík (SaS).

Stránka má podľa neho podpory zjednodušiť a sprehľadniť.

Na MH SR podľa neho napočítali 58 rôznych druhov podpory podnikania. "To je vec, ktorú chceme zmeniť. V budúcom programovom období bude podpora zo strany MH SR jednoduchšia a bude aj menej druhov podpory. Rozhodli sme sa, že podpory urobíme pre bežných užívateľov pochopiteľnejšími. Dnes predstavujeme webovú stránku vesmirpodpory.sk," priblížil Sulík.

Na stránke sa podľa Sulíka užívateľ dozvie o možnostiach a formách podpory. "Najprv si človek vyberie situáciu, v ktorej sa nachádza jeho firma, napríklad expanzia. Stránka mu ´vyhodí´ všetky možné formy verejnej podpory pre expanziu (firmy), ktoré sa dajú následne ďalej spresňovať a zužovať," spresnil.

Informoval, že ministerstvo je v čerpaní eurofondov úspešné. "Výrazne sme sa polepšili za posledný približne rok. Už dnes môžem povedať, že vyčerpáme všetky eurofondy. Neprepadnú teda žiadne eurofondy, ktoré sú pod správou ministerstva hospodárstva. Spomínaná webová stránka má k tomu prispieť," vyhlásil.

"Chcel by som vyzvať podnikateľov, ktorí majú záujem o ľubovoľný typ podpory, aby si najprv pozreli spomínanú stránku a zistili tak, čo im najviac vyhovuje," dodal.

Ministerstvo hospodárstva má podľa jeho slov ambíciu eurofondy z budúceho programovacieho obdobia čerpať a vyčerpať "čo najrýchlejšie".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.