Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2010, 17:06

SkyToll sa bráni. Reklamácií je oveľa menej

Spoločnosť SkyToll do dnešného dňa registruje 367 reklamácií palubných jednotiek (OBU).

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta
Zdroj: Foto: TASR/Milan Kapusta
"Viac ako 99 % OBU jednotiek je funkčných. Z 98.000 vozidiel, ktoré spoločnosť SkyToll momentálne registruje v systéme elektronického mýta, sme zaznamenali 1372 hlásení, ktoré sa týkali práve týchto jednotiek. Z toho len spomínané číslo 367 súviselo s volaniami pre ich nefunkčnosť," uviedol dnes na krátkom brífingu generálny riaditeľ spoločnosti SkyToll Matej Okáli.

Podľa údajov Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) museli dopravcovia doteraz reklamovať až 20.167 palubných jednotiek. Okáli tieto tvrdenia odmieta, a ako uviedol, spoločnosť SkyToll zvažuje podanie oznámenia o podozrení spáchania trestného činu z ohovárania či poškodzovania cudzích práv a šírenia poplašnej správy na člena organizačného výboru UNAS Jaroslava Polačeka.

Polaček dnes ráno na stretnutí so šéfom rezortu dopravy Ľubomírom Vážnym a členmi Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodársku politiku vyhlásil, že dopravcovia do dnešného dňa reklamovali až 20.167 palubných jednotiek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.