Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2021, 11:46 Aktualizované dňa 30.06.2021 o 12:10

Známa sieť kaviarní odchádza zo Slovenska, končí po dva a pol roku

Britský reťazec prišiel na Slovensko začiatkom roka 2019.

Známa sieť kaviarní odchádza zo Slovenska, končí po dva a pol roku
Zdroj: Reuters

Známa sieť kaviarní Costa Coffee odchádza po dva a pol roku zo slovenského trhu. 

"Na dnešok nám pripadla smutná povinnosť. Rozlúčiť sa. Po necelých troch rokoch značka Costa Coffee odchádza zo slovenského trhu. Dnes sme tu pre vás posledný deň," informovala spoločnosť na sociálnej sieti. 

Známy britský reťazec prišiel na Slovensko začiatkom roka 2019. Prvú pobočku otvoril v bratislavskom Auparku. Sieť prevádzok u nás nakoniec rozšírila na štyri. 

V októbri minulého roka hovoril reťazec o tom, že by na Slovensku mali pribudnúť ďalšie predajne, kde bude možné kávu tejto značky zakúpiť.

„Máme plán rozvoja siete na každý rok. Vzhľadom na súčasnú situáciu sme ich museli prehodnotiť, ale sme pripravení pokračovať v expanzii,“ uviedol vtedy pre HN riaditeľ siete kaviarní Costa Coffee Aleš Fránek.

​Costa Cofee má niečo cez 4-tisíc pobočiek po celej Európe, vrátane Českej republiky, kde otvorila doteraz 40 prevádzok.

Spoločnosť sa od svojho vzniku v roku 1971 vypracovala na svetovú dvojku v kaviarenskom biznise, kde kraľuje americký Starbucks. V roku 2019 ju za 4,3 miliardy eur kúpila Coca-Cola.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.