Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2013, 00:00

Najmenej cestujú Gréci, najviac Luxemburčania

Väčšine Európanov uľahčuje jednotná mena porovnávanie cien v rôznych štátoch.

Snímka: StockExpert
Zdroj: StockExpert
Najväčšími cestovateľmi v Európe sú Luxemburčania. Až 91 % z nich tvrdí, že vycestuje do zahraničia aspoň raz ročne. Naopak, najmenej cestujú Gréci. Len 28 % z nich vyrazí na dovolenku do zahraničia každý rok. Vyplýva to z prieskumu, ktorý od 8. do 10. októbra 2012 uskutočnila spoločnosť TNS Opinion & Social.

Na Slovensku je pritom podľa prieskumu 61 % cestovateľov a celkovo polovica respondentov v eurozóne tvrdí, že do zahraničia vycestuje aspoň raz ročne.

 

"V priemere 74 % Európanov a 67 % Slovákov odpovedalo, že im euro uľahčuje porovnávanie cien v rôznych krajinách EÚ," doplnila výsledky prieskumu Ľubica Szviteková zo spoločnosti TNS.

Zároveň si 47 % Slovákov myslí, že cestovanie je jednoduchšie a menej nákladné, čo predstavuje pokles oproti roku 2011. Vtedy takýto názor vyslovilo 50 % opýtaných.

Rovnako tiež 29 % respondentov eurozóny uviedlo, že sa vďaka euru zredukovali bankové poplatky v prípade, že sa človek rozhodne cestovať do rôznych krajín EÚ. Na Slovensku má toto tvrdenie oporu u štvrtiny opýtaných.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.