Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2021, 13:53 Aktualizované dňa 01.07.2021 o 14:27

Droba reaguje na zlú dopravnú situáciu v Modre. Riešením je obchvat

Obchvat bude rozdelené na tri etapy.

Droba reaguje na zlú dopravnú situáciu v Modre. Riešením je obchvat
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Do roku 2030 vznikne obchvat vo frekventovanej časti Bratislavského kraja okolo Modry, Pezinka a Svätého Jura. Dnes na brífingu o tom informoval bratislavský župan Juraj Droba.

Reaguje tak na zlú dopravnú situáciu v Podkarpatsku. "Najviac trpí doprava, autá vytvárajú kolóny a enormne zaťažujú naše životné prostredie. Je to problém celého Bratislavského kraja s presahom do Trnavského kraja," povedal Droba.

Obchvat bude rozdelené na tri etapy. Prvá etapa bude obchvat Slovenského a Chorvátskeho Grobu, druhá etapa bude obchvat z Grobu do Grinavy a tretia etapa bude obchvat Svätého Jura až na Dubovú.

"Je potrebná výstavba obchvatov okresných miest a obcí s najvyššou intenzitou dopravy, porovnateľnou s intenzitou na vyťažených diaľničných úsekoch. Ďalej je nutná obnova a rekonštrukcia mostov a úsekov ciest II. a III. triedy v nevyhovujúcom technickom stave," dodal Droba.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.