Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2010, 14:33

Samosprávu čaká najťažší rok počas krízy

Situácia pre pragmatické riešenia v roku 2010 bude komplikovaná aj preto, že na všetkých úrovniach komunálnej i veľkej politiky bude každý hľadieť najmä na to, ako bude jeho prípadná agenda prezentovaná pred voličmi. Uviedol to bratislavský primátor Andrej Ďurkovský na margo roku 2010, v ktorom budú občania voliť v parlamentných a komunálnych voľbách.

"Bude to asi ťažký rok. Ekonómovia očakávajú, že to bude principiálne najťažší rok z hľadiska krízy," povedal Ďurkovský. Hoci to nebude jednoduché, verí, že koncom roka 2010 "si povieme, že to máme za sebou a ideme do lepšieho obdobia".

Podľa jeho slov prvoradým cieľom je ukončiť tento rok viaceré investičné akcie mesta, ako sú napríklad rekonštrukcia Starej radnice, výstavba nového pavilónu v zoo, rozbehnutie nosného dopravného systému, ukončenie obnovy zimného štadióna a podobne. Mesto bude budovať aj menšie dopravné stavby ako napríklad križovatky, má záujem zrealizovať nákup autobusov pre MHD, ktoré boli rozbehnuté. "Dokončiť, nie v takom rozsahu nanešťastie, ako sme si ich naplánovali, ale aspoň možno pár desiatok autobusov," uzavrel primátor Ďurkovský.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.