Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2010, 15:03

V Lučenci zablokovali pumpu. Zasahovala polícia

Protestom upozorňovali dnes malí a strední dopravcovi na problémy so zavedením elektronického mýta aj na benzínových pumpách v Lučenci.

Asi 15 kamiónov úplne zablokovalo vjazd na čerpaciu stanicu a jednu stranu vozovky. Dopravu musela riadiť polícia.

Aktivisti petično-informačnej kampane Únie dopravcov Slovenska (UNAS) zbierali podpisy na troch benzínových pumpách. Do 12. hodiny sa pod výzvu dopravcov podpísalo približne 120 ľudí. Až 15 kamiónov úplne zablokovalo čerpaciu stanicu Slovnaft a jeden jazdný pruh. Tureckí a rumunskí vodiči tam dokonca kvôli zakúpeniu palubných jednotiek stáli od nedele (3. 1.) od 22. h večer. Na mieste protestu napokon zasahovala aj polícia, ktorá riadila dopravu.

"Do včera sa palubné jednotky nedali nikde zakúpiť. Dnes je to už možné, no čaká sa niekoľko hodín. Objednal som si ich už 9. 12., zrealizovala sa aj platba, a palubné jednotky mi stále neprišli. Rozhodol som sa ich zakúpiť na benzínke, kde to však nie je možné, pretože som vraj zaregistrovaný inde. Teraz musím ísť domov čakať, kým mi prídu poštou, a nemôžem nič robiť," povedal TASR majiteľ dopravnej firmy v Lučenci Marián Sarvaš, ktorý odstavil na čerpacej stanici dva svoje kamióny. Tie nemôžu bez palubných jednotiek vyjsť na cesty I. triedy na celom území Slovenska. Denne tak má podnikateľ stratu na jednom kamióne 332 eur.

Vodič Ladislav Bartoš z Bušiniec si vybavoval mýtne na benzínovej pumpe viac ako tri hodiny. "Mám zaplatiť v hotovosti 100 eur, toľko peňazí pri sebe ani nemám, a kartou sa platiť nedá. Stále tu trčím a budem asi až šesť hodín, kým všetko povybavujem," sťažoval sa.

Najviac pocítili zavedenie elektronického mýtneho na cestách v SR zahraniční vodiči kamiónov. Turci stáli na čerpacej stanici od nedele večera. "Sme rozhorčení. Na hraniciach sa prístroj na mýtne nedá zakúpiť a tu to trvá veľmi dlho. Na toto sme neboli pripravení, nemáme dostatok peňazí. Naše firmy neboli s ničím oboznámené," informoval jeden z tureckých vodičov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.