Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2010, 10:55

Tatranci dopravné kvôli mýtu nezvýšia

Slovenská autobusová doprava (SAD) Poprad, a. s., neplánuje zvyšovať ceny lístkov v mestskej hromadnej doprave (MHD) ani po zavedení mýta. TASR to potvrdil riaditeľ spoločnosti Ľubomír Melichar.

Ceny sa podľa jeho slov nebudú zvyšovať ani v prímestskej doprave. "Do mestskej hromadnej ani prímestskej dopravy sa mýto nepremietne žiadnym zvyšovaním cien," konštatoval Melichar. Ceny lístkov sa však určite zvýšia na diaľkových linkách, avšak až po zhodnotení januárových výsledkov bude jasné, o koľko percent to bude. "Prehodnocujeme, o koľko zvýšime cestovné, aby sme tú diaľkovú linku mohli vôbec prevádzkovať," zhodnotil riaditeľ.

Podobne na zavedenie mýta zareagovala aj staroľubovnianska Bus Karpaty, s. r. o., ktorá tiež neplánuje zvyšovať ceny v MHD ani prímestskej doprave. "V prímestskej doprave by mal VÚC Prešov vyrovnať stratu," zhodnotil dopravný manažér spoločnosti Juraj Glonek. Vedenie firmy sa podľa jeho slov v súčasnosti rozhoduje, o koľko sa zvýšia ceny lístkov na diaľkových linkách, ktoré Bus Karpaty prevádzkuje. Percentuálne vyčíslenie by malo byť jasné koncom januára.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.