Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2010, 18:39

SkyToll: Situácia sa upokojí o mesiac

Generálny riaditeľ spoločnosti SkyToll, ktorá je prevádzkovateľom mýtneho systému v SR, Matej Okáli predpokladá, že situácia, ktorá vznikla v súvislosti so zavedením elektronického výberu mýta, sa upokojí začiatkom februára. Dlhé rady na hraničných priechodoch spôsobujú najmä zahraniční dopravcovia, ktorí ani napriek výzvam na registráciu ešte v minulom roku nereagovali.

Problémovým miestom, podľa jeho slov, ostáva hraničný priechod Svrčinovec využívaný najmä českými a poľskými dopravcami.

Od 1. januára tohto roka, to znamená od zavedenia mýta, sa na mýte vybralo vyše 826.000 eur a do mýtneho systému sa doteraz zaregistrovalo vyše 73.000 vozidiel. Ešte v polovici decembra minulého roka to bolo približne 20.000. Spoločnosť SkyToll vtedy vyjadrila obavy z možných problémov po novom roku.

M.Okáli vylúčil, že by im systém často padal. Pripustil len krátky výpadok pred niekoľkými dňami, aj to v nočných hodinách, čo neovplyvnilo proces registrácie. Zároveň šéf SkyToll apeluje na prepravcov a majiteľov prepravných firiem, aby k registrácii mali v poriadku všetky potrebné doklady, čo tiež môže urýchliť celý proces.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.