Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2010, 13:31

Takmer štvrtina palubných jednotiek pre mýto nefunguje

Podľa údajov Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) museli dopravcovia doteraz reklamovať 20.167 palubných jednotiek (OBU) z približne 90.000 vydaných.

Blokáda kamiónov v Bratislave
Šéf rezortu dopravy Ľubomír Vážny však vie od prevádzkovateľa mýtneho systému SkyToll iba približne o 350 jednotkách.

"To je 20 167 nešťastných dopravcov. Toto číslo je skutočné, od dopravcov," uviedol predstaviteľ UNAS Jaroslav Polaček na stretnutí s ministrom Vážnym a členmi Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodársku politiku. Minister dopravcom prisľúbil, že ich údaje v SkyTolle overí. "Prevádzkovateľ mi hlásil, že ich má 350," povedal Vážny a dodal, že si nie je istý, či je údaj dopravcov relevantný.

"Ja si myslím, že to je tak hrozivé číslo, že si neviem predstaviť, aby za dva týždne 20.000 jednotiek opravili alebo vymenili," uviedol člen hospodárskeho výboru Pavol Prokopovič (SDKÚ-DS). Zároveň spochybnil celý mýtny systém a jeho prevádzkovateľa. "Za obrovské peniaze bol vybraný veľmi zlý, v žiadnom prípade nie špičkový systém," povedal.

Dnes sa malo uskutočniť mimoriadne zasadnutie hospodárskeho výboru k téme mýtny systém. Rokovanie však bolo zrušené, pretože výbor nebol uznášaniaschopný. Predseda výboru Maroš Kondrót chcel následne výbor rozpustiť. Členovia sa aj napriek tomu, najmä na nátlak opozičných poslancov, rozhodli, že budú o problematike novo zavedeného mýtneho systému diskutovať.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.