Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2014, 11:53

Babiš kúpil slovenské kliniky na umelé oplodnenie

Český minister financií Andrej Babiš sa stal väčšinovým majiteľom bratislavskej a martinskej kliniky pre umelé oplodnenie, ktoré sú združené pod značkou Iscare. Informoval o tom spravodajský portál sme.sk.

Babiš podľa portálu nekupoval kliniky prostredníctvom svojej skupiny Agrofert, ale cez investičný fond Hartenberg, ktorý spravuje jeho osobné úspory. "Iscare je najväčšie centrum asistovanej reprodukcie na Slovensku, má dobrú reputáciu a najskúsenejší tím. Preto sme sa rozhodli pre tento nákup," povedal pre Sme Jozef Janov, šéf fondu Hartenberg.

Akvizícia oboch kliník podľa Janova sa pohybovala na úrovni niekoľkých miliónov eur. Denník pripomenul, že podobným spôsobom Babiš pred niekoľkými mesiacmi ovládol i slovenských výrobcov výživových doplnkov Imunoglukan a Pleruan. V Česku už získal tamojšiu sieť kliník reprodukčnej medicíny, ktorá má svoje centrá v Prahe a Brne. Denník Sme požiadal o vyjadrenie aj Babiša, ale na zaslanú smsku nereagoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.