Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2014, 00:00

Najstarší hotel v Tatrách zachránili voľby. Vyberte opachu roka

V priebehu niekoľkých týždňov pred voľbami ohlásili dokončenie hneď niekoľkých stavieb, ktoré nevedeli dostavať dlhé roky.

O titul realitná opacha roka sa uchádzajú tieto stavby


Hlasovať za Realitnú opachu roka môžete tu


Stačí, aby prišli voľby a realitné opachy sa stávajú minulosťou. To, že sa najstarší tatranský hotel dočká svojej záchrany už veril málokto. Pred deviatimi rokmi sa o jeho rekonštrukciu pokúsil vlastník Unipharma. Už to sa dalo považovať za prekvapenie, keďže hotel bol v tom čase bez reálneho využívania asi 15 rokov. Práce začali, začala však aj kríza. Projekt zamrzol a investor nikde.

Až architektonická kancelária GFI sa rozhodla hotel zrekonštruovať. „Zámerom investora je prinavrátiť hotelu zašlú slávu. Na jeseň by sa mala začať obnova jeho historickej časti, kde by mala byť okrem ubytovacej časti obnovená aj pôvodná kaviareň s terasou. V pivničných priestoroch vznikne obrazová galéria,“ priblížil ešte v júni tohto roku plány Pavol Franko z GFI. Oficiálne predstavenie nového projektu sa však konalo tesne pred komunálnymi voľbami v novembri. A samozrejme aj za účasti primátora Vysokých Tatier.


Viac projektov, ktoré zachránili prichádzajúce voľby nájdete tu

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.