Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2015, 17:11

Šéf Volkswagenu po obrovskom škandále rezignoval. Tvrdí však, že nespravil nič zlé

Martin Winterkorn odstúpil z pozície šéfa Volkswagenu. Informoval portál Bussines Insider. Prijal zodpovednosť za škandál dieselovými motormi, ktorý sa prevalil v pondelok.

Winterkorn začínal svoju kariéru v roku 1977 v spoločnosti Robert Bosch GmbH. Po vyše desaťročí jeho kroky smerovali do spoločnosti Volkswagen AG, kde v priebehu nasledujúcich rokov prešiel rôznymi pozíciami zodpovednými pre značky Volkswagen i Audi. Nakoniec sa v roku 2007 stal generálnym riaditeľom celého koncernu.

Na čele skupiny Volkswagen Group žiadal Winterkorn európske úrady, aby zmiernili tlak na automobilový priemysel v požiadavke výrazného znižovania emisií. Obhajoval to nedostatkom času na vývoj úsporných motorov a ekonomickým dosahom na spoločnosti. Winterkorn tiež prisľúbil, že spraví z Volkswagenu najväčšieho výrobcu elektrických automobilov na svete a do roku 2020 pošle na cesty milión elektromobilov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.